Toshiba'dan GPS'li dizüstüler geliyor

Aşağa gitmek

Toshiba'dan GPS'li dizüstüler geliyor

Mesaj  PessimisT_55 Bir Paz Tem. 13 2008, 11:49

Toshiba'dan GPS'li dizüstüler geliyor

Ericsson'un şubat ayında Lenovo ile duyurduğu işbirliğinden sonra Toshiba da yılın ikinci çeyreğinde satışa sunacağı bazı modellerinde HSPA tabanlı mobil genişbant özelliği içeren ürünler sunmak konusunda anlaştılar. Toshiba dizüstü kullanıcıları Ericsson’un 7.2 Mbps downlink ve 2.0 Mbps uplink veri hızlarına varan kablosuz geniş bant teknolojilerinden (HSPA) faydalanabilecekler. Modül aynı zamanda yön belirleme uygulamalarında kullanılmak üzere GPS (Global Positioning System) alıcısına sahip. Toshiba, Ericsson mobil geniş bant modülü entegre edilmiş ilk ürünlerini 2008’in ikinci yarısında piyasaya sürmeyi düşünüyor.

Kullanıcıların kablosuz olarak DSL benzeri bir deneyim yaşamalarına olanak sağlayan HSPA, günümüzde 14.4 Mbps dosya indirme hızı, 2.0 Mbps dosya yükleme hızı sunuyor. Bugün dünya çapında 160’dan fazla şebeke ile bir milyardan fazla aboneye HSPA hizmeti veriliyor. Sorunsuz ve etkin biçimde dizüstü bilgisayarların içinde çalışacak şekilde tasarlanan yerleşik geniş bant modülü, üstün dosya indirme ve yükleme performansı sunmanın yanısıra, bataryayı da az tüketiyor. Ericsson, kendi geliştirdiği HSPA tüm-devre teknolojisi, patentli güçlü çapraz-lisanslama alanındaki konumu, şirketin ölçek ekonomileri ve operatörlerle uzun zamandır süregelen ilişkilerinden yararlanarak, mobil geniş bant konusunda tüm pazarı yönlendirebilecek, rekabetçi mobil geniş bant modül çözümleri sunuyor.

2007 yılının başında mobil geniş bant modülünü ilk olarak dizüstü bilgisayarlarında entegre olarak kullanan Fujitsu-Siemens'ti. Pazara yönelik projeksiyonlar, 2011 senesinde yaklaşık 200 milyon dizüstü bilgisayarın satılacağını gösteriyor. Ericsson ise bu dizüstü bilgisayarların yüzde 50’sinde yerleşik mobil geniş bant HSPA modülü yer alacağını öngörüyor.

_________________
avatar
PessimisT_55
Master Admin
Master Admin

Mesaj Sayısı : 441
Kayıt tarihi : 29/05/08
Yaş : 29
Nerden : Tekirdağ-Sağlık Mahallesi

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz